Verwachting

22.99

Titel: Verwachting

Auteur: Anna Hope

Aantal pagina’s: 368

Uitgeverij: Ambo|Anthos

Prijs: € 22,99

Beschrijving

Beschrijving

Verwachting is de bejubelde roman van Anna Hope, die dit jaar op vele shortlists zal prijken. Voor fans van Zadie Smith, Sheila Heti en Sally Rooney.

Hannah, Cate en Lissa zijn jong, ambitieus en onafscheidelijk. Ze wonen samen in een huis in Oost-Londen. Hun dagen zijn gevuld met kunst en activisme en staan bol van liefde en uitgelatenheid. Ze hebben hun hele leven nog voor zich.

Tien jaar later is alles anders. Hannah is tevreden met haar leven en met Nathan, maar heeft een allesverzengende kinderwens. Cate is naar Canterbury verhuisd na de geboorte van haar zoon en voelt dat ze zichzelf kwijtraakt. Lissa staat op het punt om door te breken als actrice, maar privé gaat het slecht. Alle drie worstelen ze met dezelfde vraag: wat is een zinvol leven, en hoe bereik je dat?

Verwachting is hartverscheurend en opbeurend tegelijk en gaat over je weg vinden in het leven: als moeder, als dochter, als echtgenote, en als goed mens.

 

‘Soms heb je het geluk zonder enige verwachting aan een boek te beginnen om vervolgens al na een paar pagina’s te weten dat je beet hebt. Dit was zo’n boek.’ – Katja de Bruin, VPRO-gids

‘Hartveroverende ode aan vrouwenvriendschap.’ – De Telegraaf

Niet alles wordt opgelost in het leven, zo blijkt uit de nieuwe roman van de Britse Anna Hope. Het is de kracht van het boek.’ – Vrouwkje Tuinman, Trouw

In Engeland is deze meesterlijke roman een hype onder vrouwen. Het nodigt uit tot zelfreflectie en tot lange, diepgaande gesprekken met vrouwen onder elkaar.’ – ZIN

Verwachting is een literaire Cold Feet.’ – Claudia Straatmans, hoofdredacteur van Nouveau

‘De schrijfster doet haar naam eer aan. Dwars door de fouten die de vriendinnen maken, is er toch steeds weer sprake van een nieuw begin. Misschien is dat wel de belangrijkste les van het boek.’ – Nederlands Dagblad

‘Een ontroerend verhaal over wat het betekent om vrouw, moeder en vriendin te zijn in de 21ste eeuw.’ – Carly Wijs